Godziny otwarcia
pn. - pt. 7:00 - 19:00
sob. 8:00 - 14:00
(brak świadczeń NFZ)
Rejestracja telefoniczna
+48 500 844 441 lub 14 696 09 61
Poprawienie wyglądu na wyciągnięcie ręki? Rozmowa z lek. Katsiaryną Put

Medycyna estetyczna jest coraz chętniej wybieranym sposobem na poprawę wyglądu czy walkę z kompleksami. Do niedawna częściej przypisywana kobietom, zyskuje szersze grono zwolenników także wśród mężczyzn. O jej tajnikach oraz jej postrzeganiu rozmawiamy z lek. Katsiaryną Put, lekarzem medycyny estetycznej.

Kiedy warto skonsultować się z lekarzem specjalizującym się w medycynie estetycznej?

Medycyna estetyczna skupia się na poprawie wyglądu oraz zatrzymaniu procesów starzenia. Warto skonsultować się z lekarzem znającym tajniki tej dziedziny, gdy wystąpią pierwsze oznaki tego nieuniknionego procesu. Wszyscy – zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy odczuwają potrzebę zmiany swojego wyglądu, powinni zgłosić się do naszego Gabinetu Medycyny Estetycznej.

Czym rożni się medycyna estetyczna od chirurgii plastycznej?

Pomimo przekonania tkwiącego w świadomości wielu ludzi, są to dwie odmienne dziedziny medycyny. Chirurgia plastyczna skupia się na zabiegach inwazyjnych, które często związane są z dużą ingerencją w ludzki organizm. W wielu przypadkach zabiegi te mają efekt nieodwracalny. Najpopularniejsze zabiegi i operacje to powiększanie piersi, plastyka nosa oraz labioplastyka (korekcja warg sromowych).
Medycyna estetyczna wykorzystuje zabiegi o niewielkim stopniu inwazyjności mające na celu poprawę wyglądu, korekcję defektów oraz zatrzymanie procesów starzenia. Do najpopularniejszych zabiegów należą: mezoterapia igłowa, powiększanie ust, likwidacja zmarszczek czoła. Oczywiście zapraszam każdą chętną osobę, która chciałaby otrzymać więcej informacji do Gabinetu na konsultację.

Wiele osób traktuje zabiegi medycyny estetycznej jako luksus czy zachciankę. Czy takie podejście w XXI wieku jest uzasadnione ?

W dzisiejszych czasach korzystanie z usług lekarza medycyny estetycznej staje się z roku na rok popularniejsze. Wpływ na to ma wiele różnych czynników: większa wiedza społeczestwa, dostępność gabinetów medycyny estetycznej oraz zanik stereotypów dotyczących poprawy wyglądu. Chciałam tutaj nadmienić, iż także mężczyźni coraz chętniej niwelują defekty swojego wyglądu.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty? Jakie są najczęstsze przeciwskazania do zabiegów?

Najważniejszą sprawą jest stan zdrowia. Nie można chorować na opryszczkę wargową – tak zwane „zimno”. Miejsca, gdzie będą podawane odpowiednie preparaty powinny być wolne od wysypek i zmian zapalnych. Należy odczekać 2 tygodnie od zakończenia antybiotykoterapii. Przeciwskazaniem jest dodatkowo zażywanie leków obniżających krzepliwość krwi (np. Clexane, Xarelto, Pradaxa) i niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Dzień przed zabiegiem zakazane jest picie alkoholu.
Należy pamiętać jednak, że przeciwwskania są każdorazowo omawiane przed wykonaniem zabiegu i mogą się one różnić w zależności od danej sytuacji.